Wat maakt de Dr. Brown’s fles anders dan andere babyflessen?
De Dr. Brown’s fles heeft een uniek ventielsysteem, wat je niet vindt in andere babyflessen. Het systeem is ontwikkeld door de Amerikaanse kinderarts Craig Brown. Tijdens het drinken wordt lucht via het ventiel naar de ruimte boven de voeding geduwd. Dit zorgt ervoor dat er dus geen lucht in de voeding komt, waardoor het een volledig ontluchte fles is.
Geen lucht in de voeding betekent dus ook dat er geen lucht in het buikje van je baby komt en hierdoor heeft je kleintje minder last heeft van buikkrampjes, reflux, spugen, boeren en winden.
Het ventiel zorgt er ook voor dat je kindje het flesje vacuümvrij kan leeg drinken. De speen wordt dus niet vacuüm gezogen en dat is fijn omdat het voeden niet hoeft te worden onderbroken. Hierdoor is je kindje minder energie kwijt aan drinken en kan deze energie gebruiken om te groeien.
Geen lucht in de voeding zorgt ervoor dat vitamines in de voeding beter worden behouden, want lucht in de voeding vermindert voedingswaarde. Vitaminebehoud is belangrijk voor de groei en gezondheid van je kindje.
De combinatie van ventiel en bijbehorende speen zorgt voor een gelijkmatige doorstroming van de voeding, zodat de baby in zijn eigen tempo kan drinken. Hard zuigen is niet nodig, de speen ‘stimuleren’ is voldoende. Dit is te vergelijken met het geven van borstvoeding. Je baby drinkt heel natuurlijk en op zijn gemak.